CHP’den ‘geçinemiyoruz’ mitingi

MEHTAP GÖKDEMİR/ANKARA- Mitingin 30 Haziran’da “Geçinemiyoruz” sloganıyla yapılması planlanıyor. Kurban Bayramı öncesinde gerçekleşmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan’ın, CHP’ye yapacağı iade-i ziyaret de toplantıda konuşuldu. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın bu hafta iade-i ziyarete ilişkin bilgi vereceği, Cumhurbaşkanı’nın yurt dışı programına göre haftaya bir planlama yapılacağı öğrenildi.

AYM Başkanı’na ziyaret

Özel’in bu hafta Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı ziyaret etmesi bekleniyor. Özel’in önümüzdeki günlerde Yargıtay Başkanı ve Danıştay Başkanı’nı da ziyaret edebileceği ifade ediliyor. Öte yandan Özel, Belediyeler Birliği delegeleriyle Çarşamba günü sabah saat 11.00’de bir araya gelecek. İYİ Parti’den istifa eden Antalya Milletvekili Aykut Kaya’nın da bugün CHP’ye katılması bekleniyor.

CHP lideri Özel, Erdoğan’ı makamında ağırlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Merkezi’ne iade-i ziyaret takvimi netleşti. Cumhurbaşkanı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i, Kurban Bayramı’ndan önce ziyaret edecek. Özel, Cumhurbaşkanı’nı, Parti Genel Merkezi’ndeki makamında ağırlayacak. Özel’in makam odasındaki oturma düzeninde bir değişiklik olmayacak. Odada bulunan iki tekli koltuğun birinde Cumhurbaşkanı, diğerinde Özel’in oturması öngörülüyor. Özel, ziyaretine gelen diğer siyasi parti genel başkanlarını nasıl misafir ediyorsa Cumhurbaşkanı’nı da aynı şekilde ağırlayacak. Görüşmede süreç değerlendirmesi yapılacağı  ve daha çok ekonomi konuşulacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir