Canavar koca, karısının yavru köpeğini çamaşır makinesine attı sonra da karısını öldürdü, 224 parçaya böldü :

‘Canavar’ koca, parçalanmış cesedi nehre atmadan önce öldürdüğü karısını 200’den fazla parçaya böldü. 28 yaşındaki Nicholas Metson’ın hayvanlara kötü davrandığı ve daha önce de karısını evcil hayvanlarını tuhaf şekillerde öldürerek cezalandırdı.

Holly Metson

The Daily Mail’in özel haberine göre, 26 yaşındaki kadının cesedi görüldükten sekiz gün sonra bulundu . Mahkeme, Metson’un hayvanlara karşı kötü davrandığını ve daha önce de karısını evcil hayvanlarını tuhaf şekillerde öldürerek cezalandırdığını duydu.

Bir kaynağa göre, katil daha önce Bayan Bramley’in yeni yavru köpeğini çamaşır makinesinde atmıştı, Bayan Bramley, makine hala çalışırken ölü köpeğin içeride olduğunu keşfetti. Ayrıca eşinin hamsterlerini mutfak robotunda ve mikrodalgada öldürdüğünü açıklamıştı. Bir defasında evcil tavşanlarının da aynı kaderi yaşamasını önlemek için karısı polis karakoluna ihbarda bulundu.
Kaynak, Bayan Bramley’nin “bunu neden yaptığını hiçbir zaman açıklamadığını” belirterek, kurbanın eşi tarafından “kontrol edildiğini ve manipüle edildiğini” düşündüğünü söyledi. Kaynak şunları ekledi: “Bize onu sevdiğini söyledi ama onunla ilk tanıştığımda ondan bir anda hoşlanmadım. Onda bir şeyler vardı.” İkili, on altı aylık evliliğin ardından Metson’un onu evlerinde defalarca bıçaklaması üzerine ayrılmak üzereydi. Daha sonra, ‘Karım ölürse ne gibi faydalar elde ederim’ ve ‘öldükten sonra birisi bana musallat olabilir mi sorularıyla internette araştırma yaptı.

Holly Metson ve Nicholas Metson, 27, Lincoln’den

Metson’un 2013 yılında önceki ortağına yönelik aile içi saldırı nedeniyle sevk emri aldığı ortaya çıktı. 2016 yılında Metson’a, önceki partneriyle ilgili cinsel görüntülerin ifşa edilmesine ilişkin üç suç nedeniyle de topluluk kararı verildi. Bir yıl sonra Metson, aynı kurbanla ilgili uzaklaştırma emrini ihlal ettiğini itiraf etti. Savcı Gordon Aspden KC’ye göre polis, geçen yıl Mart ayında Lincoln’deki dairesinden on mil uzaktaki River Witham’da Bayan Bramley’e ait vücut parçalarının bulunması üzerine bir cinayet soruşturması başlattı.

24 Mart’ta Lincolnshire Polisi , Bayan Bramley’in güvenliğiyle ilgili endişelerini dile getiren bir telefon aldı. Ancak Metson kapıyı açtı ve geçen hafta sonu Bayan Bramley’in aile içi saldırısına uğradığını söyledi. Polis memurlarına bir ısırık izi gösterdi; yargıç bunun büyük olasılıkla kadının öldürülmeden önce nefsi müdafaa amacıyla yapılmış olduğunu söyledi. Bay Aspden, banyodaki ve mutfak zeminindeki kan lekeli çarşafları fark etti ve dairede güçlü bir çamaşır suyu kokusu olduğunu fark etti.

Adam, karısının nerede olduğunu bilmediğini ve beş gün önce yakındaki bir akıl sağlığı destek grubundan kadınlarla birlikte yola çıktığı konusunda yalan söylediğini söyledi. Polis o günün ilerleyen saatlerinde daireyi aradı ve Lincoln Crown Court, Holly’den hiçbir iz olmadığını duydu. Bay Aspen şunları ekledi: “Bay Metson bir noktada yatağın altında saklanıyor olabileceği konusunda şaka yaptı.” Metson cinayet şüphesiyle tutuklandı ancak polise herhangi bir yorumda bulunmadı. Mülkte bahçe budama aleti, iki bıçak ve bir pençe çekici de ele geçirildi. 25 Mart akşam 6’da halktan biri, on mil uzaktaki Bassingham’daki Witham Nehri’nde plastik poşetler fark etti.

Yaşadıkları, olayın gerçekleştiği ev

Birinin içinde kopmuş bir el vardı. Polis dalgıçları, tıraş edilmiş kafası da dahil olmak üzere, çantalarda Bayan Bramley’in cesedine ait 224 kalıntı buldu; ancak İçişleri Bakanlığı Patologunun her şeye bakması on üç saatten fazla sürdü ve kesin ölüm nedeni tespit edilemedi. Bay Aspden şunları söyledi: “Holly’yi öldürdükten sonra kısa süre sonra onu yok etti. En olası senaryo, Bay Metson’un Holly’yi yatak odasında öldürmesi, cesedini banyoda parçalaması ve ardından cesedini mutfak kilerinde saklaması ve ardından kalıntılarını torbaya koymasıdır. “
28 yaşındaki okul arkadaşı Joshua Hancock, Bayan Bramley’in vücut parçalarından kurtulmaya yardım etmesi için yardım istedi.Ertesi gün telefonundaki mesajda “cesedi elden çıkarmak için az önce 50 sterlin aldım” yazıyordu. Mahkemede Annette Bramley, Metson’u aileye “ömür boyu keder cezası” veren “kötü bir canavar” olarak tanımladığı duygusal mağdur etkisi beyanını okudu. Bayan Bramley, kontrolcü ve zorlayıcı davranışları nedeniyle, ölümünden önceki yıllarda kızını görememişti.

Yine 28 yaşındaki, Waddington, Lincolnshire’dan Hancock, Bayan Bramley’in cesedinin imhasına yardım ederek bir adli tabibin görevini yerine getirmesini engelleme suçunu kabul etti. Metson’u savunan Allison Summers KC, Metson’ın otizm spektrum bozukluğu tanısının cinayette bir faktörü olduğunu savundu ve öldürme planı veya niyetine dair hiçbir kanıt olmadığını söyledi. Şöyle dedi: “Bir şey bu genç adamın bu aşırı eyleme geçmesine neden oldu.” Her iki adam da yargılanmayı bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir