Burdur Valisi: Bayram boyunca 4 bin 872 personel görev yapacak

Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder ile birlikte valilikte basın toplantısı düzenledi.

DHA’nın haberine göre Öksüz, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven ortamında geçirmeleri için il genelinde çeşitli tedbirler alındığını belirterek, “Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde Kurban Bayramı’nı geçirmelerinin sağlanması ve bayram süresince yoğunlaşacak olan şehir içi ve şehirler arası trafik hareketlerinin kontrol altına alarak yaralamalı ve ölümlü kazaların önüne geçilmesi amacıyla il genelinde toplamda 1037 ekip 2 bin 461 personel görevlendirilmesi yapıldı” dedi.

Kent genelinde yaya ve motorize olmak üzere 452 ekipte 2 bin 411 personelin de asayiş olaylarına karşı teyakkuzda olacağını aktaran “Öksüz, Kurban Bayramı öncesinde, bayram süresince ve bayram sonrasında halkımızın her türlü ihtiyacını güven içerisinde karşılayabilmeleri, bayramı huzur ve sükun içerisinde geçirmelerinin sağlanması amacıyla il genelinde 724 esasına göre yaya ve motorize devriye olmak üzere toplamda 452 ekip 2 bin 411 personel görevlendirilmesi yapılarak güvenlik tedbirleri en üst seviyede alındı. Bu kapsamda hayvan pazarlarının kurulduğu kurban satış noktalarında vatandaşlarımıza kapkaç, dolandırıcılık ve sahte para olaylarına karşı önleyici ve bilgilendirici çalışmalar yapıldı. Olası hayvan hırsızlığına karşı da gerekli tedbirler alındı diye konuştu. (DHA)a hayvan pazarlarının kurulduğu kurban satış noktalarında vatandaşlarımıza kapkaç, dolandırıcılık ve sahte para olaylarına karşı önleyici ve bilgilendirici çalışmalar yapıldı. Olası hayvan hırsızlığına karşı da gerekli tedbirler alındı” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir